Nowe Przepisy Dla Sklepów WWW
od 1 Stycznia 2023

Unijna dyrektywa Omnibus

Od początku 2023r. obowiązkiem właścicieli sklepów jest ujawnienie najniższej ceny każdego produktu z ostatnich 30 dni.

SZYBKO i TANIO dostosujemy Twój sklep internetowy do tego obowiązku i każdy produkt w Twoim sklepie automatycznie będzie miał wyświetloną najniższą cenę z ostatnich 30 dni.

Skontaktuj się z nami
ustalimy szczegóły wykonania tej zmiany
w Twoim sklepie www >>>

Podaj nam dane do kontaktu

Co trzeba zmienić w sklepach www?

Dyrektywa obejmuje wszystkie sklepy stacjonarne oraz internetowe, które oferują przecenione produkty. Od teraz oprócz ceny promocyjnej towaru musi znaleźć się także najniższa cena z ostatnich 30 dni.

Celem tej dyrektywy jest walka z nieuczciwymi sprzedawcami, którzy celowo wprowadzają w błąd klientów, sprzedając towar w “niby” niższych cenach, które wcale nie są niższe niż były jeszcze kilka dni wcześniej.

Dzięki tej dyrektywie klient będzie mógł ocenić, czy faktycznie ma do czynienia z okazją cenową.

Wideo: Dyrektywa Omnibus weszła w życie. Sprawdź, co się zmieni, źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-01-02/dyrektywa-omnibus-nieuczciwe-promocje-obnazane-jedna-po-drugiej/

Czy wiesz jak dostosować swój sklep do obowiązującej dyrektywy?


Jeśli posiadasz sklep na WordPress możemy Tobie w tym pomóc. Nasza usługa jest śmiesznie niska, kosztuje 100 zł. Po wykonaniu odpowiednich działań w Twoim sklepie na WordPress wszystkie produkty w Twoim sklepie będą automatycznie wyświetlać najniższą cenę z ostatnich 30 dni. Program sam sprawdzi jaka to była najniższa cena. 

Będziesz mógł spać spokojnie. Usługę tę wykonujemy EXPRESOWO (max 3 dni)

Cena dostosowania sklepu: 100 zł

Tutaj zostaw nam dane do kontaktu >>>

ZOstaw nam dane do kontaktu
Jak reagują klienci na nowe przepisy?
 
Klienci szybko reagują wyłapując pseudo promocje. W mediach społecznościowych od 1 stycznia pojawiło się sporo przykładów gdzie towar niby przeceniony ma wyższą cenę niż przed przeceną.
 
Na Twitterze profil Historia.org.pl opublikował zdjęcie walizki oferowanej przez jeden ze sklepów online. Na widocznej cenie widać walizkę, która została przeceniona niemal o połowę, z 639,90 zł na 329,90 zł. Pod spodem widnieje jednak informacja, że w ciągu ostatniego miesiąca walizka ta kosztowała 279,90 zł.
 

 

 
Jakie mogą być konsekwencje nie dostosowania sklepu?
 
 
UWAŻAJ, gdyż Twoi Klienci będą teraz zwracać na to uwagę, czy w Twoim sklepie jest wprowadzona nowa procedura. Koniecznie zadbaj o to, aby Twój sklep był dostosowany do obowiązujących przepisów.
 
Po pierwsze -> MNIEJSZA SPRZEDAŻ!
 
Klienci mogą rezygnować z zakupu całkowicie, jeśli nie będzie widoczna ostatnia cena z 30 dni, lub nawet mogą zgłosić brak tych wymogów i mogą być z tego kłopoty prawne. 
 
Po drugie -> KARA FINANSOWA!
 
Wskazanie najniższej ceny danego towaru lub usługi, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki wynika z obowiązku ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług.
 

Przestrzeganie tego obowiązku będzie egzekwowała Państwowa Inspekcja Handlowa, która na nieuczciwego sprzedawcę będzie mogła nałożyć karę pieniężną do 20 tys. zł. Dla przedsiębiorcy, który notorycznie narusza przepisy ustawy (co najmniej trzykrotnie w okresie 12 miesięcy), kara może wynosić nawet do 40 tys. zł.

Dostosujemy Twój sklep do nowych przepisów!


Jeśli posiadasz sklep na WordPress możemy Tobie w tym pomóc. Nasza usługa jest śmiesznie niska, kosztuje jedynie 100 zł. i masz sprawę załatwioną.

Po wykonaniu naszych działań w Twoim sklepie, wszystkie produkty będą automatycznie wyświetlać najniższą cenę z ostatnich 30 dni. Program sam sprawdzi jaka to była najniższa cena. 

Będziesz mógł spać spokojnie. Usługę tę wykonujemy EXPRESOWO (max 3 dni)

Cena dostosowania sklepu: 100 zł

Tutaj zostaw nam dane do kontaktu >>>

Zostaw nam dane do kontaktu